SpaaBlogi

SpaaBlogi

SPA: uudised - pakkumised - koduspaa

SpaaBlogi RSS Feed
 
 
 
 

Soodsaid spaapakkumisi on oodata ka suvel

Spaaturismi madalhooaeg ei taha kuidagi lõppeda, sest endiselt leiab soodsaid ja väga soodsaid pakkumisi spaapuhkuseks. Vaadates möödunud talve ja kevadkuude pakkumisi,  jäid majutusega pakkumised hinnavahemikku 250-500 krooni inimese kohta.

Jätkuvalt püütakse kliendile müüa võimalikult soodsat majutust koos hommikusöögi ja veekeskuse kasutusega. Spaa- ja iluteenused, samuti toitlustus ja muud lisateenused üritatakse kliendile kohapeal müüa, et mitte spaapaketi ‘müügihinda’ kõrgeks ajada ning vähegi kliendi pealt tulu teenida. 500-700 krooniseid spaahoolitsusi ollakse kohapeal palju altimad juurde ostma, samas 3000 kroonine paketi hind hirmutab enamus spaahuvilisi ära.  Spaablogi märtsikuu küsitlusele spaapuhkuse ajal tehtud kulutuste kohta, vastas 42% vastanutest, et kulutab spaapuhkuse ajal orienteeruvalt 1000-2000 krooni inimese kohta. 26% kulutab vahemikus 2000-3000 krooni ja 23% vastanutest alla 1000 krooni.

Hinnakonkurents on olnud märgatavam Pärnus ja Kuressaares, kus spaade kontsentratsioon on kõige suurem. Üks-kaks korda aastas spaasid külastavad siseturistid on sel hooajal pigem uudishimust külastanud uusi spaasid nagu Rakvere Aqva’t ja Meresuu spaad Narva-Jõesuus. Vähe valutumalt on hooaeg läinud ka neil, kel on aastatega tänu asukohale või spetsiifikale välja kujunenud suheliselt arvestatav püsiklientuuri osakaal (nt Toila, Pühajärve, Estonia, Laine). Oluliselt on spaades vähenenud korporatiivklientide ja firmaürituste arv. Pankroti tõttu lõpetas tegevuse vaid üks suurematest tegijatest - Laulasmaa spaa. Kuid firma pankrotistumise põhjuseks ei olnud kindlasti vaid valitsev majanduskriis ning tänaseks on omanik spaa majandamiseks juba uue operaatori käima lükanud. Tallinnas sulges mai alguses uksed ka elitaarne terviseklubi GO City Spa, seda küll väidetavalt tüli tõttu hooneomanikega.

Julgen ennustada, et suvehooaja kõrged hinnakirjad jäävad sel korral vaid formaalsuteks. Ka suvekuudel on oodata häid pakkumisi ja eks seda Eesti klient ennekõike ootabki! Spaablogi aprill külastajate andmetel peetakse spaa valikul oluliseks just soodsat hinnataset:

 • soodsat hinnataset 43%
 • head teenindustaset 20%
 • varasemaid kogemusi 12%
 • asukohta 12%
 • teenuste eripära 8%
 • uudsust 4%

Arvestades kohalikku ja ettearvamatut kliimat, on mõnusa basseinikompleksiga mereäärne spaa parimaks valikuks ka suvekuudel. Kuid Eesti spaaturismis ei kehti reegel nagu lennuäris, et mida varem tellid, seda soodsamalt saad. Kuna ka pakkumised on spaablogi kõige loetavam rubriik, püüan jätkuvalt leida ja operatiivselt edastada parimaid spaapakkumisi ja uudisnoppeid. Olge siis kursis ja leidke parim pakkumine puhkuseks Eestis!

2009.a. I kv. turismistatistikat

2009.aasta I kvartal näitas oluliselt halvenenud tulemusi nii siseturismis kui ka sissetulevas turismis. Statistikaameti andmetel mõjutas majanduskriis siseturismi rohkem kui sissetulevat turismi.

Majutusettevõtete teenuseid kasutas I kvartalis 165 000 sise- ja 194 000 välisturisti. 2009.a. I kv oli majutusettevõtete sissetulek majutusteenuste müügist oli  304 milj.kr. (-19% ehk  -71 milj. kr. võrreldes I kv. 2008).

Üle poole majutusettevõtetes peatunud välisturistidest saabus Soomest. Soome turistide arv vähenes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 8%. Majutusettevõtete tubade täituvus  vähenes märkimisväärselt just veebruaris ja märtsis. Jaanuari head näitajad tulenesid eelkõige Venemaa turistide arvu märkimisväärsest kasvust (majutatute arv +39%). Välisturistide ööbimised puhkusereisidel vähenesid 9%, tööreisidel -14% ja muudel reisidel (sh. ravireisidel) -9%.

Eesti elanikke peatus majutusettevõtetes I kvartalis 40 000 vähem kui eelmise aasta samal ajal. Siseturistide arv majutusettevõtetes on langenud alla 2006. aasta taset. Eesti elanike ööbimised tööreisidel vähenesid 28%, puhkusereisidel 9%. Arvuliselt suurim oli langus  Tallinnas,  kuid  siseturism  vähenes  tunduvalt  ka  Tartus,  Pärnus,  Harju  ja  Saare maakonnas. Vaid kolmes maakonnas - Lääne-Virumaal, Põlvamaal ja Hiiumaal siseturistide ööbimised kasvasid.

Märtsis peatus Eesti majutusettevõtetes 125 000 turisti, nendest 55% olid välisturistid. Märtsis oli külastajatele avatud 715 majutusettevõtet 16 300 toa ja 35 100 voodikohaga. Täidetud oli vaid 29% tubadest ja see jäi seitsme protsendipunkti võrra väiksemaks kui eelmise aasta märtsis. Varasematel aastatel on tubade täitumus märtsis püsinud 40% piirimail. Ööpäev maksis majutusettevõttes keskmiselt 423 krooni. Ööpäeva keskmine maksumus oli 8% odavam kui eelmise aasta märtsis.

Loe lisaks Visitestonia.com ja Statistikaameti kodulehelt.
Foto: Vabariigiaegne postkaart Pirita rannast

2 Responses to “Soodsaid spaapakkumisi on oodata ka suvel”

 1. 1
  Women Fashion Martin Shoes Snow:

  When I originally commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get three e-mails with the same comment. Is there any way you can remove people from that service? Thank you!

 2. 2
  wholesale gucci:

  Cheap Gucci Apparel,Jordan Shoes Sale,Louis Vuitto Jacket Outlet. Cheap Gucci Handbags From mernela.comSee more about continental wallet,shoulder bags and evening bags.Cheap Gucci BeltsReplica Gucci Belts,Cheap Gucci Belts,Fake Gucci Belts.Gucci Accenti Uk Baby Girl Gucci Sandals Authentic Gucci Indy Bags Gucci Polo.Gucci Baby Clothes ReplicaGucci Eyeglass Frames 2014Gucci Frames 2012.

Leave a Reply

Snowstorm powered by nksnow